BRT TECHNIK

BRT TECHNIK

Produkty oraz usługi, jakie Państwu proponujemy, to nasza odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku w zakresie ochrony stanowiska pracy i środowiska naturalnego przed zanieczyszczeniami.

Nasze projekty, produkty i usługi związane z:

  • instalacjami odpylania,
  • instalacjami centralnego odkurzania,
  • odkurzaczami przemysłowymi dużej mocy,
  • transportem pneumatycznym,
  • wentylacją

realizujemy z pasją oraz z zaangażowaniem zespołu doświadczonych fachowców. Do Państwa potrzeb podchodzimy w  indywidualny sposób, starając się dopasować optymalne rozwiązanie do jednostkowych warunków i oczekiwań. Nasze systemy mogą pracować zarówno z pyłami niewybuchowymi, jak i z zanieczyszczeniami pylistymi o właściwościach wybuchowych. Odpowiedzią na tego typu zagrożenia są instalacje wyposażone w specjalistyczne filtry, odciągające pyły niebezpieczne, panele odciążające, systemy tłumienia wybuchu HRD czy zawory zwrotne, neutralizujące strefy niebezpieczne w Państwa obiektach, zwiększając tym samym bezpieczeństwo pracy. Produkowane przez nas instalacje odpylania wykonujemy w całości w kraju, co pozwala nam zadbać o ich jakość na każdym szczeblu procesu wytwórczego, a także pozwala na dużą elastyczność w odniesieniu do Państwa potrzeb, przy zachowaniu niskich/ dobrych/ optymalnych cen.

Wykonywane instalacje odpylania, bez wyjątku znajdują zastosowanie i doskonale sprawdzają się w każdej branży przemysłu. Funkcjonując od lat, doskonale wiemy, co znaczy zanieczyszczone powietrze. Podążając w ślad za wzrastającymi wymogami środowiskowymi i nie będąc obojętnymi na otoczenie. Instalacje odpylania wykonujemy od podstaw: począwszy od projektu, poprzez produkcję, montaż, aż po uruchomienie systemu w miejscu przeznaczenia. Proponujemy rozwiązania dedykowane swoistym warunkom i wymaganiom. Wykonywane przez nas instalacje odpylania bez wyjątku znajdują zastosowanie i doskonale sprawdzają się w każdej branży przemysłu. Zależnie od rodzaju spalanych substancji, a także temperatury wydalanych spalin dobieramy odpowiedni filtr workowy, który samodzielnie bądź w połączeniu z cyklonem oczyszcza odciągane gazy, redukując emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Filtry mogą pracować zarówno w systemie on-line, jak i off-line. Mocowane są zwykle na zewnątrz. Filtry są oczyszczane strumieniem czystego sprężonego powietrza, a ich regeneracja odbywa się (systematycznie) schematycznie — pulsacyjnie.

Natomiast instalacje odkurzania są w pełni przystosowane zarówno do pracy z pyłami wybuchowymi, jak i wybuchowo neutralnymi co potwierdza certyfikat z badań Głównego Instytutu Górnictwa – Kopalnia Doświadczalna BARBARA. Poszczególne jednostki instalacji możemy zamontować tak wewnątrz obiektu, jak i poza nim. Można je również umiejscowić w strefach zagrożenia wybuchem. Proponujemy Państwu instalacje odkurzania oparte na zastosowaniu zbiornika filtracyjnego oraz dmuchaw rotacyjnych. Zbiornik filtracyjny wraz z dmuchawą rotacyjną stanowi centralny punkt instalacji. Stąd rozchodzi się — obejmujący cały odkurzany obszar — system rurociągów zakończonych zaworami przyłączeniowymi, do których podpinane są zestawy sprzątające. Dzięki odpowiedniemu rozprowadzeniu rurociągów na Państwa obiekcie jesteśmy w stanie odkurzyć każde, nawet trudno dostępne miejsce. Instalacja daje możliwość uruchomienia jej w sposób zdalny lub ręczny, z dowolnego miejsca w odkurzanym obiekcie. BRT-TECHNIK otrzymało certyfikat Zintegrowanego Systemu Jakości ISO-9001:2009 i Środowiskowego 14001:2005, który jest ciągle doskonalony.

brt-technik.pl

Powiązane