
COMPOSTINO
Kompostowanie organicznego wsadu w instalacjach według systemu COMPOSTINO stwarza odpowiednie warunki dla optymalnego prowadzenia procesu dojrzewania zarówno dla materiału positowego, jak również materiału pozyskiwanego poprzez selektywną zbiórkę organicznej biofrakcji wraz z materiałem strukturalnym.
Technologia kompostowania systemu COMPOSTINO ma swoje zastosowanie dla:
- frakcji organicznych pozyskiwanych ze zmieszanych odpadów komunalnych na sicie sortowniczym o oczkach np. 0-80 mm (stabilizacja) osadów ściekowych z materiałem strukturalnym (stabilizacja/kompostowanie),
- osadów ściekowych z materiałem strukturalnym (stabilizacja/kompostowanie),
- frakcji organicznej pozyskiwanej z selektywnej zbiórki odpadów zielonych (kompostowanie).
Wpływ na środowisko naturalne:
System kompostowania COMPOSTINO gwarantuje, że tylko nasycone energią powietrze zostaje usunięte z procesu dojrzewania i w ten sposób do atmosfery zostają przekazane jedynie jego minimalne ilości.
Oczyszczanie powietrza po-procesowego jak i powietrza z hali ustawienia bioreaktorów odbywa się w zależności od wsadu kompostowego jedno- lub dwustopniowo, tzn. w biofiltrze lub w płuczce i biofiltrze. W przypadku zastosowania płuczki, jest ona wykonana jest, jako poziomy lub pionowy agregat przyjmujący z poziomo lub pionowo prowadzonym przepływem powietrza. Woda rozpylana jest w płuczce w obiegu zamkniętym powodując wysokie nasycenie powietrza parą wodną, co zapobiega wysuszeniu się biofiltra i utrzymuje biologiczne złoże filtrujące w dobrej kondycji procesowej przez długi czas (ok. 2 do 3 lat).
Czy wiesz, że technologia COMPOSTINO może być prowadzona w:
- zamkniętych betonowych bioreaktorach,
- polach kompostowych w klimatyzowanej hali w systemie statycznym, dynamicznym lub semidynamicznym.