ECO-PALNIK

ECO-PALNIK

W firmie Eco-palnik zajmujemy się produkcją palników pelletowych do kotłów centralnego ogrzewania oraz procesów technologicznych. W ofercie mamy się urządzenia o szerokim zakresie mocy nominalnej od 16 kW do 1MW. Systematycznie powiększamy gamę produktów o nowe konstrukcje, innowacyjne rozwiązania i większe moce urządzeń, nawet do 4 MW. Mamy wiele opatentowanych wynalazków oraz wzorów użytkowych, które zapewniają dużą konkurencyjność naszych produktów na rynku międzynarodowym. Zdobywamy corocznie wyróżnienia branżowe, w tym nagrody Targów Poleko.

Szczególnie dumni jesteśmy z palników Uni-Max, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem naszych Klientów. Eco-palniki z serii UNI-MAX są wyposażone w zespół segmentowego ruchomego rusztu w postaci wysuwanej do czyszczenia szuflady — rozwiązanie chronione prawem patentowym. Posiadają one również wykładkę ceramiczną — która stabilizuje warunki spalania. Palniki mają łatwy system czyszczenia i konserwacji oraz kontroli stanu paleniska — bez użycia narzędzi.

Palniki serii UNI-MAX są w stanie spalić prawie każdy rodzaj pelletu dostępny na rynku, zarówno pellet dobrej jakości, klasy DIN, DIN+ jak i pellet jakości przemysłowej, agropellet oraz drobną, suchą, sypką biomasę. Eco-palnik w wersji UNI-MAX dostępny jest w dwóch konstrukcjach:

  • w mocach 25, 40, 50, 60, 70, 80 kW
  • w mocach 100, 150, 200, 250, 300, 500, 1000 kW i więcej.

Zalety:

  • dobre spalanie pelletów również gorszej jakości (przemysłowych) oraz drobnej suchej biomasy
  • możliwość zastosowania w już działających w kotłowniach do pieców wszystkich rodzajów: węglowych, drzewnych, olejowych, parowych, procesów technologicznych
  • szeroki wybór mocy od 25 kW do 1 MW (wkrótce do 4 MW)
  • dedykowanie do stałej zabudowy dzięki czemu palniki nie wymagają demontażu do czyszczenia i konserwacji
  • ekologiczność, niska emisja spalin, podniesiona jakość spalania dzięki ceramicznej komorze spalania
  • modulacja mocy – palnik spala tyle opału jakie jest zapotrzebowanie na ciepło
  • ponad 50% oszczędności w stosunku do ogrzewania olejem opałowym
  • niski pobór energii elektrycznej — klasa energetyczna A+

Opis rekomendowanego produktu

Zastosowanie:

ogrzewanie domów jednorodzinnych, budynków użyteczności publicznej oraz wytwarzanie ciepła w procesach technologicznych. Modernizacja kotłów olejowych, gazowych i na paliwa stałe, aby spalały pellet.

Innowacyjność:Palnik ma ruszt w postaci wysuwanej do czyszczenia szuflady, dzięki czemu możliwe jest łatwe czyszczenie urządzenia bez narzędzi. Rozwiązanie to jest zastrzeżone jako wzór użytkowy w Urzędzie Ochrony Patentowej. Ceramiczna komora spalania stabilizuje warunki spalania, pozwalając na ekonomiczniejsze spalanie pelletu.

Wpływ na środowisko naturalne:

Urządzenia mają bardzo wysoką sprawność i niską emisję spalin.  Dzięki zastosowanej funkcji modulacji mocy, palnik spala tylko tyle opału jakie jest zapotrzebowanie obiektu na ciepło. niski pobór energii elektrycznej — klasa energetyczna A+. W urządzeniu zastosowano możliwość spalania różnego rodzaju paliw odnawialnych: pelletu drzewnego, agropelletu, pestek drobnych owoców.

Produkcja: Wszystkie nasze produkty wytarzane są w Polsce, we Włoszczowie w województwie świętokrzyskim.

www.eco-palnik.pl

Powiązane