Ekologiczne worki na śmieci STELLA PACK

Ekologiczne worki na śmieci STELLA PACK

Obecnie większość odpadów produkowanych przez Polaków nie jest ponownie wykorzystywana i trafia na wysypiska śmieci. Niedawno KE oświadczyła, że 14 państw UE, w tym Polska, może nie osiągnąć wymaganego w 2020 r. 50-proc. poziomu recyklingu odpadów.

Wszystkie worki na śmieci produkowane w Stella Pack SA powstają z regranulatu. Regranulat również powstaje w naszych zakładach, jest wynikiem złożonego procesu przetwarzania odpadów foliowych. Linia produkcyjna w Stella Pack wyposażona jest w unikalny, przyjazny środowisku system, łączący optyczną segregację odpadów foliowych ze złożonym procesem wielokrotnego mycia odpadów, podczas którego woda jest oczyszczana i wykorzystywana w zamkniętym obiegu oraz z opatentowanym systemem odzyskiwania ciepła.

Przetwarzamy 2 000 ton odpadów foliowych miesięcznie. Produkujemy worki na śmieci w we wszystkich odmianach i rozmiarach, w bardzo wielu odmianach kolorystycznych i zapachowych. Dzięki stosowaniu zaawansowanych technologii regranulacji nasze worki są w każdym aspekcie w pełni porównywalne do worków wytworzonych z surowców pierwotnych (virgin)

Co istotne – zużyte worki na śmieci, ponownie trafiają na nasze linie produkcyjne, gdzie zostają przetworzone w regranulat, służący do produkcji nowych partii worków na śmieci.

Od 20 lat w praktyce realizujemy ideę Gospodarki Obiegu Zamkniętego!

Źródła:https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/ms-w-polsce-w-2017-r-wiekszosc-gmin-osiagnela-wymagany-poziom-recyklingu-odpadow,114377.html

Powiązane