Farmona

Farmona

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona powstało w 1997 roku w Krakowie, filozofia Firmy łączy najnowsze zdobycze kosmetologii oraz odżywczą moc naturalnych składników roślinnych. Produkty szybko zdobyły uznanie konsumentów ceniących innowacyjność, wysoką jakość i skuteczność kosmetyków naturalnych.

Obecna oferta Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona obejmuje ponad 450 kosmetyków do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów; w ostatnich latach Firma poszerzyła rynki zbytu o kosmetyki profesjonalne przeznaczone do gabinetów kosmetycznych, oferując komplementarny program zabiegów dla każdego typu skóry, oparty na autorskich masażach.

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona powstało w 1997 roku w Krakowie, filozofia Firmy łączy najnowsze zdobycze kosmetologii oraz odżywczą moc naturalnych składników roślinnych. Produkty szybko zdobyły uznanie konsumentów ceniących innowacyjność, wysoką jakość i skuteczność kosmetyków naturalnych. Obecna oferta Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona obejmuje ponad 450 kosmetyków do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów; w ostatnich latach Firma poszerzyła rynki zbytu o kosmetyki profesjonalne przeznaczone do gabinetów kosmetycznych, oferując komplementarny program zabiegów dla każdego typu skóry, oparty na autorskich masażach.

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona powstało w 1997 roku w Krakowie, filozofia Firmy łączy najnowsze zdobycze kosmetologii oraz odżywczą moc naturalnych składników roślinnych. Produkty szybko zdobyły uznanie konsumentów ceniących innowacyjność, wysoką jakość i skuteczność kosmetyków naturalnych. Obecna oferta Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona obejmuje ponad 450 kosmetyków do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów; w ostatnichlatach Firma poszerzyła rynki zbytu o kosmetyki profesjonalne przeznaczone do gabinetów kosmetycznych, oferując komplementarny program zabiegów dla każdego typu skóry, oparty na autorskich masażach.

Potwierdzeniem naturalności podejmowanych działań są liczne nagrody i wyróżnienia jakie Laboratorium Kosmetyków Farmona otrzymało podczas swojej działalności m.in. wielokrotnie przyznawany tytuł Solidna Firma, Gazela Biznesu, Znak Jakości Q, QI Quality International, Krakowski Dukat, Produkt Roku, Przedsiębiorstwo Fair Play, Medal Europejski, Firma Dobrze Widziana i wiele innych tak dla właścicielki, jak i kosmetyków i usług.

Z początkiem roku 2012 Firma – jako jedna z pierwszych firm kosmetycznych w Polsce — przystąpiła do wdrażania standardów GMP, które zapewnią wysoką jakość, czystość użytych surowców oraz komponentów gotowego produktu. Farmona jest jedną z pierwszych w Polsce firm kosmetycznych, która otrzymała certyfikat ISO 22716. Wyznaczamy tym samym nowy, jakościowy trend w branży.

Z szacunkiem dla środowiska

Korzystając z dobrodziejstw natury, Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona podejmuje wielokierunkowe działania, aby zminimalizować wpływ działalności na otoczenie i środowisko naturalne. Działania te obejmują m.in.:

- racjonalną gospodarkę surowcami- używanie sprawdzonych składników, ograniczanie ilości emitowanych zanieczyszczeń- stosowanie nowoczesnych technologii, przyjaznych dla środowiska- podnoszenie świadomości ekologicznej i promowanie zachowań proekologicznych wśród pracowników i partnerów- używanie opakowań, których utylizacja będzie wywoływać jak najmniejszy wpływ na środowisko, większość może być powtórnie przetwarzana bądź użyta do wyprodukowania podobnego produktu- opracowanie i stosowanie procedur obligujących pracowników do optymalizacji zużycia energii elektrycznej oraz wody.- budynki Zakładu Produkcyjnego oraz Farmona Hotel Business&SPA zostały oparte na systemie BMS — inteligentnym systemie zarządzania budynkiem; posiadają daleko posunięty, sterowany komputerowo, system kontroli dostępu, ochrony przeciwpożarowej oraz monitorowania kluczowych parametrów pracy systemów mających wpływ na środowisko i ludzi- flota samochodowa obejmuje samochody małolitrażowe, posiadające ekologiczne i ekonomiczne silniki; pracownicy odbyli szkolenia z zakresu eco drivingu.

Naturalne kosmetyki to nie tylko naturalny skład, ale również odpowiedni proces produkcji. Dlatego w rozbudowywanym obecnie zakładzie produkcyjnym koło Rabki wdrażamy rozwiązania przyjazne środowisku np.: solary, pompy ciepła, rekuperacja, własne ujęcie wody ze studni głębinowych i wykorzystanie wody deszczowej, energooszczędne i ekologiczne urządzenia produkcyjne, ekologiczna automatyka budynkowa, nowoczesna konstrukcja i najnowocześniejsze technologie minimalizujące konieczność ogrzewania w zimie i schładzania w lecie, zaawansowane systemy chłodzenia z free-coolingiem.

W jaki sposób firma minimalizuje swój wpływ lub wytwarzanych przez siebie produktów naśrodowisko naturalne?

W produkcji kosmetyków stosujemy zasadę zrównoważonego rozwoju. Chronimy naturę korzystając ze składników pochodzących z odnawialnych źródeł, stosujemy procedury ekologicznej produkcji, korzystamy z najnowszych zdobyczy technologii, aby nasze kosmetyki były innowacyjne i dobrze służyły konsumentom i środowisku. W produkcji kosmetyków wykorzystujemy czyste składniki roślinne, standaryzowane ekstrakty o wysokim stopniu czystości ekologicznej — w optymalnych stężeniach dla zapewnienia maksymalnej skuteczności; często są tozioła stosowane od dawna w medycynie ludowej, które gwarantują bezpieczeństwo i skuteczność działania. Składniki aktywne są precyzyjnie dobrane i wzajemnie się uzupełniają, aby zapewnić pielęgnację „ w zgodzie z naturą”, a wiec wzmocnić naturalne mechanizmy i przywrócić skórze równowagę (harmonijne współdziałanie). Składniki syntetyczne stosujemy wówczas, gdy nie mają naturalnych odpowiedników- dotyczy to również konserwantów, barwników i aromatów (preferujemy naturalne olejki eteryczne). Podstawą wszystkich kosmetyków jest woda, niezwykle istotna jest więc jej jakość- w naszych kosmetykach używamy górskiej wody źródlanej z własnego ujęcia. Od początku działalności naszej firmy wykluczyliśmy składniki pochodzenia zwierzęcego i testowane na zwierzętach.

Farmona Hotel Business & SPA

Farmona Hotel Business & SPA z zapleczem konferencyjnym i szkoleniowym dla Kosmetologów i Kosmetyczek oraz dwustumetrowym obszarem Wellness i SPA. Kameralny hotel dla 60 Gości, z orientalnym Wellness & SPA jest idealnym miejscem dla osób, które cenią wysmakowane proste wnętrza, dyskretną opiekę personelu i troskę o niepowtarzalność każdej chwili. Indywidualnie aranżowane pokoje w mocnych kolorach natury, tętniąca żywiołami ognia i wody restauracja oraz autorskie rytuały piękna, opracowane specjalnie na potrzeby SPA przez indonezyjskich mistrzów, pozwalają zbliżyć się do natury i osiągnąć wewnętrzną harmonię.

Podejmując się budowy Farmona Hotel Business&SPA Firma stworzyła wokół 4000 m2 parku lasu i 2000m2 łąki. Lokalizacja obiektu w niewielkiej odległości od głównych arterii komunikacyjnych regionu jest jego dodatkową zaletą uzupełnioną ciszą i spokojem własnego parku z dębami i sosnami posiadającymi status żywych pomników przyrody. Firma wystąpiła o status pomników przyrody tworząc ogromna ilość badań i dokumentów, by móc jeszcze mocniej na przyszłe pokolenie zabezpieczyć drzewa przed ewentualną wycinką. Tabliczki Pomnik przyrody firma posiada od roku 2011, cała załoga uczestniczyła w dosadzaniu drzew w parku otaczającym Hotel.

Eko edukacja

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. z poczucia misji przypisanej każdemu społecznie odpowiedzialnemu biznesowi powołała Fundacje „Zawsze Warto” której jednym z celów statutowych jest wspieranie edukacji ekologicznej.

Działalność charytatywna

Firma angażuje się w liczne programy i projekty społeczne, o charakterze lokalnym jak i ogólnopolskim. Nie zapomina również o potrzebujących, współpracując z licznymi organizacjami pozarządowymi. W ostatnich latach intensywnie stara się wspierać inicjatywy chroniące bezcenne ludzkie zdrowie i życie, a szczególnie tych Najmłodszych. Dlatego Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona podjęło współpracę min. z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu oraz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Firma nie zapomina o potrzebujących współpracując z innymi, licznymi organizacjami pozarządowymi, m.in. Fundacją Ośrodka Transplantacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, Fundacją Dziecięca Fantazja; Stowarzyszeniem Monar, Polskim Stowarzyszeniem Diabetyków, hospicjami, domami opieki społecznej, uczestniczy w projekcie 'Podaruj sobie zdrowie życie', którego głównym celem jest profilaktyka raka szyjki macicy

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona zachęca do aktywnego spędzania czasu, promując zdrowy tryb życia sponsorując wydarzenia sportowe amatorskie i profesjonalne, m.in. Cracovia Maraton, Drużyny Wisły — koszykarek i siatkarek. Jednym z filarów strategii zaangażowania społecznego jest mecenat artystów, firma wspomaga przedsięwzięcia kulturalne, wnosząc wkład w rozwój kultury i sztuki.

Nie bez znaczenia dla Firmy pozostaje najbliższe otoczenie Zakładu Produkcyjnego — w 2010 roku Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona podjęło decyzję o ufundowaniu witraży w lokalnym Kościele, w którym pracownicy Zakładu uczestniczą w nabożeństwach. Firma jest aktywnym członkiem organizacji prospołecznych, m.in. Lions Club International oraz Sorooptymist International. Organizacje te pozyskują fundusze na cele charytatywne, realizują ogólnoświatowe programy zapobiegania patologiom społecznym, budują i wyposażają szpitale, fundują stypendia dla uzdolnionej młodzieży, dożywiają dzieci i bezdomnych.

www.farmona.pl

Powiązane