Gruntowa pompa ciepła Logatherm WPS10K-1 marki Buderus Grupy Bosch Thermotechnik GmbH

Gruntowa pompa ciepła Logatherm WPS10K-1 marki Buderus Grupy Bosch Thermotechnik GmbH

Gruntowa pompa ciepła Logatherm WPS10K-1 marki Buderus  należąca do Grupy Bosch Thermotechnik GmbH służy do ogrzewania budynku, podgrzewania wody użytkowej oraz przy zastosowaniu odpowiednich akcesoriów chłodzenia obiektów budowlanych. Dzięki niej  można wprowadzać energooszczędne a zarazem ekonomiczne rozwiązania.

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych wykorzystujących energię odnawialną na terenie Europy, który ma sieć dystrybucyjną na całym świecie. Buderus zapewnia kompleksową ofertę systemów grzewczych o mocy od 2,5 kW do 1 850 kW; stojące, wiszące, konwencjonalne i kondensacyjne kotły grzewcze na olej i gaz; systemy wykorzystujące energię odnawialną: kolektory słoneczne, pompy ciepła oraz podgrzewacze przepływowe wody dużej mocy. W ofercie znajdują się  także  systemy regulacji i zdalnego sterowania, szeroki asortyment  grzejników, zbiorniki c.w.u. i c.o.  oraz osprzęt.

Gruntowa pompa ciepła Logatherm WPS10K-1

Służy do ogrzewania budynku, podgrzewania wody użytkowej oraz przy zastosowaniu odpowiednich akcesoriów chłodzenia budynku. Zastosowany w niej system DPC zapewnia pracę z najwyższym możliwym współczynnikiem efektywności COP. To dwa urządzenia w jednym: pompa ciepła i zasobnik ciepłej wody. Urządzenie ma wbudowane energooszczędne pompy obiegowe klasy energetycznej A. oraz zaawansowane sterowanie: do 4 obiegów grzewczych, podgrzewaniem basenu, współpracą z innym urządzeniem grzewczym, chłodzeniem pasywnym. Na urządzenie udziela się do 5 lat gwarancji. Pompa ciepła charakteryzuje się  kompaktowymi rozmiarami pozwalającymi na swobodne ustawienie w dowolnym miejscu.

Wpływ na środowisko naturalne

  • Urządzenie pracuje  z bardzo wysoką efektywnością COP = 4,7 (EN 14511 0/35), co oznacza, że z jednej jednostki energii „włożonej” do urządzenia uzyskuje się aż 4,7 jednostki energii cieplnej na wyjściu. Bardzo upraszczając oznacza to, że urządzenie pracuje ze sprawnością 470%, czego nie osiągają inne urządzenia grzewcze.

www.buderus.pl

Powiązane