Kosz do segregacji odpadów Ecobin  firmy SULITECH

Kosz do segregacji odpadów Ecobin firmy SULITECH

Kosz do segregacji odpadów Ecobin  firmy SULITECH posiada trzy obracające się, wyjmowane pojemniki, przeznaczone do umieszczania poszczególnych rodzajów odpadów. Dzięki niemu segregacja odpadów staje się dużo łatwiejsza.

Firma SULITECH została utworzona w 1994 roku w celu kompleksowej realizacji projektów z zakresu przetwórstwa tworzyw sztucznych. Kilka lat temu wraz ze wzrostem naszej świadomości ekologicznej rozpoczęliśmy działania, których przedmiotem było sprawienie, aby nasz wpływ na środowisko był możliwie mały.

Ograniczyliśmy ilość produkowanych przez firmę odpadów, przede wszystkim dzięki recyclingowi materiałów produkcyjnych (100% powstałych podczas procesu produkcji wadliwych wyprasek jest odzyskiwanych w postaci regranulatu i ponownie wykorzystywana w produkcji); zmodernizowaliśmy przemysłową instalację wodną, w rezultacie pracuje ona w układzie zamkniętym; konsekwentnie modernizujemy nasz park maszynowy, duży nacisk kładąc na energooszczędność nowych urządzeń.

Nie poprzestaliśmy jednak na sferze zawodowej — dużo wcześniej, niż pojawił się taki wymóg ustawowy, rozpoczęliśmy segregację odpadów w naszych domach.

Szukając odpowiednich rozwiązań zorientowaliśmy się jednak, że większość oferowanych na rynku towarów nie jest dostosowana do specyfiki typowego, polskiego mieszkania, z przysłowiową szafką na zlew, w której większość z nas przechowuje śmieci. Nie chcieliśmy również, aby segregacja odpadów stała się  nowym, męczącym obowiązkiem zabierającym nasz i tak już mocno ograniczony czas. Narodził się wówczas pomysł stworzenia linii produktów, które będą wyróżniały się funkcjonalnością, pomysłowością oraz estetyką, z wykorzystaniem do maksimum przestrzeni, którą możemy na nie poświęcić. Tak powstała marka Smarteco.

Opis rekomendowanego produktu: rekomendujemy kosz do segregacji odpadów Ecobin

A)    Zastosowanie: Ecobin jest obrotowym koszem do segregacji odpadów w warunkach domowych. Posiada trzy obracające się, wyjmowalne pojemniki, przeznaczone do poszczególnych rodzajów odpadów (tworzywa sztuczne/aluminium, papier, bioodpady).

B)    Innowacyjność: Jest to jedyny dostępny na rynku kosz z obracającymi się pojemnikami, dzięki czemu z jednej strony wrzucanie śmieci do komór znajdujących się w głębi szafki przestało być problemem, z drugiej zaś dostępna przestrzeń została wykorzystana do maksimum. Jego innowacyjność została potwierdzona zastrzeżonym, europejskim wzorem przemysłowym nr 002194076-0001.

C)    Wpływ na środowisko naturalne: Nasz produkt w dwójnasób korzystnie wpływa na środowisko naturalne: znacznie ułatwia segregację śmieci w warunkach domowych, a materiały wykorzystywane do produkcji poszczególnych elementów kosza pochodzą w 30 do 70% z recyclingu.

D)    Produkcja: Koszt wytwarzany jest w Polsce, w naszym zakładzie produkcyjnym w Kolbudach, umiejscowionym na granicy obszaru chronionego w ramach programu Natura 2000.

www.smarteco.eu

Powiązane