Laboratorium Kosmetyczne AVA ®

Laboratorium Kosmetyczne AVA ®

Laboratorium Kosmetyczne AVA ® istnieje i prowadzi nieprzerwanie działalność od 1961 roku. Jest jedną z najstarszych prywatnych firm kosmetycznych w Polsce. „W zgodzie z naturą”® to hasło, które przyświeca działalności Laboratorium od początku jej istnienia.

Certyfikowany Organiczny krem z ekstraktem z zielonego groszku wyprodukowany w Laboratorium Kosmetycznym AVA ® z linii ECO GARDEN w swoim składzie posiada także olejki naturalne, woski kwiatowe oraz witaminę E. Zawiera 99% wszystkich składników pochodzenia naturalnego oraz 16% składników organicznych z plantacji monitorowanych. Przeznaczony jest dla cery wysuszonej i dojrzałej. Krem jest delikatny dla skóry wrażliwej, nie powoduje reakcji alergicznych, dba o odpowiednie nawilżenie skóry, przyspieszają jej regenerację i hamuje procesy starzenia.

Linia ECO GARDEN spełnia rygorystyczne wymogi ECOCERT i otrzymała status produktów organicznych i naturalnych. Część składników roślinnych pochodzi z monitorowanych upraw ekologicznych i posiada certyfikaty organiczności. ECO GARDEN to kosmetyki bogate w naturalne, aktywne składniki, które nie nadwyrężają skóry zbędną chemią a działają równie skutecznie.

Wpływ na środowisko naturalne:

  • Proces produkcji przyjazny dla środowiska,
  • Certyfikowany kosmetyk naturalny i organiczny nie zawiera żadnych zanieczyszczeń zagrażających zdrowiu ludzkiemu ani sztucznych dodatków,
  • Kosmetyk i jego składniki nie są testowane na zwierzętach,
  • Opakowanie produktu jest ekonomiczne, przyjazne środowisku i łatwe do ponownego przetworzenia.

Czy wiesz, że…

  • Laboratorium Kosmetyczne AVA ® to pierwsza polska firma posiadająca licencję na produkcję kosmetyków ekologicznych.
  • ECO Linea®, Eco Garden® oraz ECO Body® to pierwsze polskie naturalne i organiczne kosmetyki certyfikowane przez międzynarodową organizację ECOCERT.
  • KOSMETYK NATURALNY & ORGANICZNY musi zawierać minimum 95% składników naturalnych i pochodzenia naturalnego, minimum 10% składników certyfikowanych pochodzenia organicznego.
  • Misją Laboratorium Kosmetycznego AVA® jest produkcja kosmetyków z naturalnych surowców wysokiej jakości zapewniając tym samym swoim Klientkom najlepszą ochronę i pielęgnację skóry.
  • Kosmetyki organiczne i naturalne są wytwarzane z poszanowaniem środowiska, w procesach tzw. zielonej chemii, z roślinnych składników uzyskanych z czystych ekologicznych upraw. Badania naukowe potwierdzają, że naturalne substancje są lepiej tolerowane przez skórę niż surowce syntetyczno-chemiczne. Dlatego tak ważne jest, aby „natury” nie mieszać z „chemią”.

ava-laboratorium.pl

Powiązane