LeasePlan

LeasePlan

LeasePlan Fleet Management Polska jest prekursorem rozwiązań ekologicznych we flotach. Od kilku lat firma prowadzi program GreenPlan, który polega na redukcji emisji zanieczyszczeń powodowanych przez pojazdy firmowe.

Kluczowe znaczenie ma tutaj właściwy dobór aut, monitorowanie poziomu zanieczyszczeń i szkolenia użytkowników pojazdów w zakresie ekologicznej jazdy. Jednocześnie firma rekompensuje negatywne dla przyrody skutki eksploatacji pojazdów poprzez sadzenie drzew. Wspólnie z klientami i partnerami biznesowymi co roku LeasePlan sadzi drzewa, które są w stanie całkowicie zaabsorbować dwutlenek węgla wyemitowany przez floty obsługiwanych klientów. W ramach programu GreenPlan, w ciągu ostatnich sześciu lat LeasePlan zasadził już przeszło 50 tys. drzew. Co ważne – GreenPlan oprócz istotnych korzyści dla środowiska, przynosi również klientom wymierne korzyści finansowe, jak zmniejszenie kosztów paliwa czy kosztów serwisowych.

GreenPlan

Program polega na redukcji emisji zanieczyszczeń powodowanych przez pojazdy firmowe. Kluczowe znaczenie ma tutaj właściwy dobór aut, monitorowanie poziomu zanieczyszczeń i szkolenia użytkowników pojazdów w zakresie ekologicznej jazdy. Jednocześnie LeasePlan rekompensuje negatywne dla przyrody skutki eksploatacji pojazdów poprzez sadzenie drzew. Wspólnie z klientami i partnerami biznesowymi co roku LeasePlan sadzi drzewa, które są w stanie całkowicie zaabsorbować dwutlenek węgla wyemitowany przez floty obsługiwanych klientów.

Innowacyjność

LeasePlan jest prekursorem rozwiązań ekologicznych na polskim rynku, a GreenPlan to pierwsza usługa eco dla flot, wprowadzona przez firmę w 2007 roku. Program Green Plan pozwala nie tylko rekompensować zanieczyszczenia spowodowane przez floty Klientów LeasePlan, ale również pomaga kształtować w nich ekologiczne postawy poprzez promocję eko mobilności.

Wpływ na środowisko naturalne

Redukcja oraz rekompensata emisji zanieczyszczeń powodowanych przez pojazdy firmowe.

Green Plan to program globalny realizowany przez oddziały LeasePlan na całym świecie, w tym od 2007 roku również w Polsce.

www.leaseplan.pl

Powiązane