LEASEPLAN

LEASEPLAN

LeasePlan jest prekursorem rozwiązań ekologicznych na polskim rynku car fleet  management. W ciągu ostatnich sześciu lat firma zasadziła prawie 50 tysięcy drzew i z powodzeniem kontynuuje akcje zalesiania. W ten sposób LeasePlan, który zarządza flotami przeszło 900 Klientów w całej Polsce, rekompensuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Rozwiązania z zakresu eko-mobilności firmy, docenia Ministerstwo Środowiska. LeasePlan w 2013 roku już po raz drugi został partnerem Ministerstwa przy organizacji Konferencji Klimatycznej — COP19, która odbyła się w Warszawie w listopad minionego roku.

Polski oddział LeasePlan rozpoczął swoją działalność w 2001 roku i jest częścią globalnego koncernu LeasePlan Corporation N.V. – największego dostawcy usług Car Fleet Management na świecie. Obecnie LeasePlan zarządza flotą ponad 23 000 samochodów, dla przeszło 900 klientów. Firma jest liderem na polskim rynku. Zgodnie z danymi Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów – spośród zrzeszonych w tej organizacji firm CFM, LeasePlan posiada największy udział w rynku wyłącznego zarządzania oraz wynajmu długoterminowego i zajmuje 1 pozycję na polskim rynku Car Fleet Management.

Firma oferuje rozwiązania z zakresu zarządzania flotą dopasowane do indywidualnych potrzeb Klienta. Swoją działalność opiera na wysokiej jakości i innowacyjności usług. Oferta LeasePlan skierowana jest zarówno do dużych korporacji międzynarodowych jak i firm o lokalnym zasięgu działalności. Polski oddział firmy jest częścią globalnego koncernu LeasePlan Corporation N.V. – największego dostawcy usług CFM na świecie. Grupa LeasePlan zatrudnia ponad 6 500 pracowników w 32 krajach, zarządza flotą 1,3 miliona pojazdów, posiada portfolio kontraktów o wartości 14 miliardów Euro.

LeasePlan i środowisko

LeasePlan jest prekursorem rozwiązań ekologicznych na polskim rynku car fleet  management. W ciągu ostatnich sześciu lat firma zasadziła prawie 50 tysięcy drzew i z powodzeniem kontynuuje akcje zalesiania. W ten sposób LeasePlan, który zarządza flotami przeszło 900 Klientów w całej Polsce, rekompensuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Rozwiązania z zakresu eko-mobilności firmy, docenia Ministerstwo Środowiska. LeasePlan w 2013 roku już po raz drugi został partnerem Ministerstwa przy organizacji Konferencji Klimatycznej — COP19, która odbyła się w Warszawie w listopadzie minionego roku. LeasePlan był odpowiedzialny za zarządzanie flotą pojazdów oraz transport najważniejszych uczestników Szczytu Klimatycznego ONZ, w tym szefów zagranicznych delegacji. W tym roku LeasePlan obliczył i zrekompensował  wyemitowany przez zarządzaną flotę dwutlenek węgla, sadząc odpowiednią ilość drzew.

LeasePlan dołączył również do grona Partnerów Strategicznych Święta Drzewa. Firma od lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Ekologiczno-Kulturalnym Klub Gaja – organizatorem tego wydarzenia. W 2013 i 2014 roku Klub Gaja wyróżnił LeasePlan Statuetką Kryształowego Czarodziejskiego Drzewa za zaangażowanie w akcje zalesiania, promowanie postaw eko oraz wieloletnią współpracę.

Oprócz aktywnego uczestnictwa w inicjatywach związanych z działalnością na rzecz ekologii i ochrony środowiska, firma dba również o promocję ekologicznych postaw wśród swoich klientów m.in. poprzez odpowiedni dobór aut, monitoring poziomu zanieczyszczeń i szkolenia w zakresie ekologicznej jazdy. LeasePlan dysponuje w tej chwili największym parkiem samochodów elektrycznych spośród firm wynajmu długoterminowego na polskim rynku i wciąż rozwija ofertę zarówno w zakresie rozwiązań promujących eko-mobilność, jak i modeli pojazdów hybrydowych, czy elektrycznych.

LeasePlan dla zielonej Warszawy

W lipcu br. LeasePlan Fleet Management Polska przekazał Warszawie w użytkowanie dwa nowoczesne, ekologiczne samochody Mitsubishi i-MiEV, napędzane energią elektryczną i charakteryzujące się zerową emisją CO2. Auta dołączył do miejskiej kolumny transportowej z charakterystycznym znakiem „Zakochaj się w Warszawie zielonej”.

www.leaseplan.pl

Powiązane