Marine Hotel*****

Marine Hotel*****

Kołobrzeski Marine Hotel***** wyróżnia się położeniem – zaledwie 20 metrów oddziela hotel od szerokiej, piaszczystej plaży. Bliskość Bałtyku zdeterminowała kształt budynku, przypominającego formą okręt zwrócony ku morzu.

W 231 komfortowych pokojach i apartamentach, każdy z widokiem na morze i przepełniony świeżą morską bryzą, Goście stają się pasażerami luksusowego statku. Hotel otacza przepiękna przyroda charakterystyczna dla marynistycznego krajobrazu.

Sztuka to kwintesencja Marine Hotel***** – przejawia się ona w maestrii architektury, wystroju wnętrz, wykwintnej kuchni, jakości usług oraz działach sztuki, które mogą podziwiać Goście. Artyści, których prace zdobią wnętrza hotelu to rzeźbiarz Romuald Wiśniewski, laureat konkursów fotograficznych National Geographic – Darek Sepioło i wielu innych. Hotel wspiera  również lokalne wydarzenia kulturalne, takie jak: Kołobrzeski Festiwal Filmowy, Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja", Lato ZET i Dwójki.

Marine Hotel***** należy do sieci Zdrojowa Hotels, która zarządza 6 obiektami zlokalizowanymi w najpiękniejszych polskich kurortach.

Szacunek dla natury

Marine Hotel***** to nie tylko bliskość morza, odważna architektura i dedykowane Gościom usługi, ale również poszanowanie zasobów naturalnych i stosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Zdrojowa Hotels stosuje przyjazne środowisku rozwiązania konstrukcyjne, które są planowane już na etapie projektowania inwestycji. Wszystko w ramach strategii CSR i jednego z jej programów, czyli Zdrojowa Eco Friendly.

Marine Hotel*****dominuje biel – to widać na pierwszy rzut oka, ale tak naprawdę hotel jest zielony. Aktualnie nie można już być obojętnym na los planety i należy myśleć o przyszłych pokoleniach. A kwestie ochrony środowiska i ograniczania zużycia zasobów naturalnych nie są już postrzegane w kategoriach fanaberii, ale jako elementy odpowiedzialnego zarządzania. W 5-gwiazdkowym hotelu komfort i zadowolenie Gości są priorytetem, ale stosując rozwiązania przyjazne środowisku można dodatkowo jeszcze podnieść satysfakcję Gości.

Marine Hotel***** został wyposażony w najnowocześniejszą instalację klimatyzacyjną Daikin, działającą w oparciu o technologię pomp z odzyskiem ciepła, wykorzystywanych zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania (w kompleksie nie ma konwencjonalnego systemu ogrzewania z grzejnikami). Budynek charakteryzuje się dużymi przeszkleniami, czego efektem są znaczne zyski ciepła od nasłonecznienia. Ponadto, zastosowane rozwiązania pozwalają nie tylko zagwarantować odpowiednią temperaturę, ale i polepszyć jakość powietrza dzięki wentylacji, nawilżeniu i innym procesom. Zastosowane inteligentne pompy ciepła są o wiele bardziej energooszczędne niż inne systemy grzewcze. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania w osiągana jest oszczędność rzędu 300 MWh, co stanowi równowartość rocznego zapotrzebowania na energię 150 przeciętnych gospodarstw domowych w Polsce. Kolejne 280 MWh oszczędności uzyskiwane jest poprzez stosowaniu żarówek LED, także w zewnętrznym oświetleniu budynku.

Drugim ważnym aspektem wpływu na środowisko jest woda, a jej średnie zużycie w pokoju hotelowym to 225 l na dobę. W Marine Hotel***** dzięki zastosowaniu armatury eco-smart udało się zmniejszyć zużycie do 126 l na dobę. Dla świadomych ekologiczne Gości kalkulacja jest prosta – 100 litrów oszczędności dziennie, czyli prawie siedemdziesiąt 1,5-litrowych butelek wody.

Natomiast trudniej jest już przeliczyć detergenty niezawierające fosforanów i niemal w 100% ulegające biodegradacji, które są stosowane przez służby pięter i sprzątające. W pokojach znajduje się informacja „Jesteśmy ECO” – zachęcająca Gości do ponownego używania pościeli i ręczników, jednak aby z tej możliwości skorzystać Goście muszą być świadomi ekologicznie. I tutaj właśnie pomocne są takie inicjatywy jak „Godzina dla Ziemi” czy „Sprzątanie Świata”, których głównym celem jest edukacja, a Zdrojowa Invest i jej hotele w nich uczestniczą.

Zdrowy styl życia

Hotel promuje również zdrowy styl życia, zachęcając do aktywności fizycznej – nie bez powodu ambasadorką hotelu jest kołobrzeżanka Agnieszka Rylik, wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu oraz boksie zawodowym, a obecnie znana i lubiana dziennikarka telewizyjna. W cały obiekcie obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów.

Ekologia i nasi pracownicy

To pracownicy hotelu i ich zaangażowanie barwią hotel na zielono. To panie pokojowe codziennie kładą karteczki „Jesteśmy ECO” na łóżko informujące o możliwości zrezygnowania z wymiany pościeli, a więc zachęcają Gości do podjęcia świadomego wyboru. To one wymieniają kosmetyki zapakowane w kartoniki z recyklingu i sprzątają biodegradowalnymi środkami czystości. To kelnerzy podają posiłki i napoje, gdy wyłączamy światła podczas „Godziny dla Ziemi”, a panowie konserwatorzy w tym czasie gaszą oświetlenie w całym hotelu, pozostawiając tylko to niezbędne. To terapeutki IneSPA proponują rytuały na bazie kosmetyków z atestami ekologicznymi. A recepcjoniści odpowiadają na pytania Gości, również te dotyczące inicjatyw pro-środowiskowych.

www.marinehotel.pl

Powiązane