Primavika

Primavika

Primavika to firma rodzinna, która została założona w roku 1998. Zakład produkcyjny znajduje się w malowniczej części Polski, koło Sierakowa. Najważniejszym założeniem firmy jest by produkować żywność bez konserwantów i sztucznych barwników oraz by pomóc ludziom realizować zdrowy styl życia.

Jednym z działów firmy są produkty ekologiczne. Wszystkie surowce wykorzystywane przy produkcji posiadają certyfikat „Agro Bio Test” potwierdzający ich jakość.

Przy wszystkich surowcach zwracamy uwagę na to, żeby żywność nie była modyfikowana genetycznie czym pomagamy w rozwoju gospodarstw, które w ten sposób prowadzą swoją działalność.

Również używając żywności, która nie została przetworzona w sposób chemiczny, zakład nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji

Kolejnym przykładem są szklana opakowanie, które stosowane są właśnie ze względów ekologicznych.

Pracownicy jeżdżą na różnego rodzaju szkolenia, ostatnio było to szkolenie w zakresie eko innowacji. W firmie wprowadzona jest także segregacja odpadów.

Często włączamy się w akcje, które promują zdrowy sposób odżywiania, unikania żywności genetycznie modyfikowanej, zawierającymi konserwanty i sztuczne barwniki. W ramach takich akcji włączyliśmy się do akcji edukacyjnej w przedszkolach.

Zostaliśmy wyróżnieni kilkoma nagrodami, m.in.: w 2006 roku otrzymaliśmy Wyróżnienie od AGF Polska za Bio-żywność, dyplom uznania dla firmy Primavika za aktywne wsparcie promocji certyfikowanych produktów rolnictwa ekologicznego w ramach Programu Ekologicznego Społem podczas XI Międzynarodowych Targów Spółdzielczych.

primavika.pl

Powiązane