Świece Biosensual

Świece Biosensual

Biosensual to marka ręcznie robionych, biodegradowalnych świec z wosku roślinnego i naturalnych olejków eterycznych. Naturalne olejki eteryczne działają antyseptycznie, niwelują wirusy i  bakterie, korzystnie wpływają na nasze zdrowie psychofizyczne. Opatentowana receptura wosku sojowego z olejami botanicznymi, przebadana dermatologicznie, po roztopieniu zmienia się w olejek, którym możemy pielęgnować całe ciało, dłonie, stopy kolana do masażu pleców. Jest to bezpieczne, ponieważ wosk sojowy ma niską temperaturę topnienia a więc nie parzy, dodatkowo czas palenia w porównaniu do świec parafinowych jest dłuższy o około 30%. Stopiony wosk wzmacnia funkcje ochronne skóry, nawilża, zmiękcza warstwę rogową, zabezpiecza płaszcz hydrolipidowy, który jest odpowiedzialny za ucieczkę wody z naskórka.

Przy systematycznym stosowaniu nasza skóra nie będzie narażona na działanie czynników zewnętrznych takich jak woda, mróz, środki chemiczne. Świece z wosku sojowego nie uwalniają substancji rakotwórczych, toksycznych lub ropopochodnych. Wosk sojowy posiada certyfikat koszerności, nie zawiera herbicydów i pestycydów i nie jest genetycznie zmieniony.

Bardzo ważną cechą produktu jest koncepcja szkła użytkowego w których świece są pakowane. Dzięki temu produkt jest całkowicie ekologiczny, po umyciu możesz wykorzystać szkło we własnym domu jako whiskaczówki, lampki do wina, pojemniki na przyprawy etc. Szerokie zastosowanie znajdują też ekologiczne opakowania — tuby katronowe. Wszelkie zamówienia internetowe pakowane są z ideą ZERO WASTE- firma stara się wykorzystywać ponownie opakowania, aby bezpiecznie zapakować towar nie generując dodatkowych śmieci.

Zapachy świec dostępne są w 17 różnych kompozycjach. Zapachy są bardzo subtelne, więc inwazyjne i wpływają pozytywnie na samopoczucie, nie wywołują bólu głowy, migren.

Powiązane