UNICO Dragon X

UNICO Dragon X

Firma Unirol Sp. z o.o. powstała w  1988 roku. Jest czołowym producentem wkładów kominkowych

Unico w Polsce. Mottem, które przyświeca firmie w produkcji urządzeń jest: „Unico jest Eco”, czego dowodem jest prezentowany poniżej model Dragon X.

Firma Unirol Sp. z o.o. posiada wyspecjalizowaną kadrę naukową, która pracuje nad ciągłym doskonaleniem produktów oraz poszukiwaniem unikalnych rozwiązań. Oferuje produkty innowacyjne, bezpieczne oraz trwałe w użytkowaniu. Posiada własne laboratorium badawcze, które odgrywa kluczową rolę w działaniach badawczo- rozwojowych. Dzięki temu urządzenia spełniają najwyższe normy eksploatacyjne ( sprawność do 95 %) i ekologiczne (czystość spalin CO> 1000 mg).

DRAGON X – proekologicznie i superwydajnie

Dragon X to piecowy wkład kominkowy dolnego spalania przeznaczony do współpracy z wszelkiego rodzaju odbiornikami ciepła niesionego przez spaliny: wodnymi, akumulacyjnymi, konwekcyjnymi. Innowacyjnością produktu jest to, że, palenisko piecowe pracujące na zasadzie superwydajnego spalania dolnego.

W Dragonie X zastosowano innowacyjną konstrukcję komory spalania, w której wylot spalin do czopucha znajduje się, nie jak w klasycznym palenisku w górnej części, lecz na poziomie podłogi. Spaliny zmuszone są do przejścia przez warstwę żaru o temp. powyżej 1000°C ulegając niemal całkowitemu dopaleniu. Do atmosfery emitujemy czyste spaliny, z minimalną zawartością CO, NOx, smoły oraz sadzy.

Pierwszy na rynku wkład kominkowy dolnego spalania spełniający wymagania najostrzejszych, nieobowiązujących jeszcze, norm dotyczących czystości spalin. Mierzona zawartość tlenku węgla jest na poziomie około dwukrotnie niższym od wymaganego i porównywalna do emisji wymaganej dla domowej kuchenki gazowej. Palenisko jest przy tym niewrażliwe na jakość paliwa – rodzaj i nadmierną wilgotność. Spalanie odbywa się w bardzo wysokiej, niespotykanej w tego typu urządzeniach, temperaturze, dzięki czemu nie emituje sadzy i smoły drzewnej.

Wpływ na środowisko naturalne:

Dzięki zastosowaniu paleniska kominkowego Dragon X można kilkukrotnie zmniejszyć emisję tlenku węgla i pyłów odniesioną do jednostki uzyskanej energii. Brak pyłów i lotnych węglowodorów w gazach spalinowych umożliwia współpracę z wysokosprawnymi wymiennikami ciepła, co oprócz niskiej emisji, zmniejsza ogólną ilość zużytego paliwa. Paliwo odnawialne, jakim jest drewno, przestaje być uciążliwe dla środowiska, a produkty spalania nie zanieczyszczają ani powietrza, ani gleby (popiół jest doskonałym nawozem), ani wody. Kominek (piec kominkowy) zasilany wkładem Dragon X staje się urządzeniem wykorzystującym do ogrzewania domu energię dostarczoną rosnącym drzewom przez Słońce – staje się ogniwem naturalnego łańcucha przepływu ciepła.

Czy wiesz, że Firma Unirol Sp. z o.o.:

  • Została laureatem Brązowego Płomienia Roku 2012 przyznanym przez Magazyn branżowy „Świat Kominków” w kategorii Firma Roku,
  • Została laureatem Złotego Płomienia Roku 2013 przyznanym przez Magazyn branżowy „Świat Kominków” w kategorii Firma Roku,
  • Współpracuje z Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, które przeprowadziło zewnętrzny audyt technologiczny oraz audyt komunikacji wizualnej. Wraz z nim opracowano system obróbki strumieniowo-ściernej stali. Konserwacja ta zabezpiecza wkład kominkowy przed korozją i należycie przygotowuje powierzchnię do położenia powłoki lakierniczej.

Zapraszamy na stronę internetową:

www.unico-kominki.com

Powiązane