Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku

Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku powstało z potrzeby zrealizowania własnych marzeń, planów aby rozwinąć edukację ekologiczną i przyrodniczą, turystykę i krajoznawstwo oraz szeroko rozumianą ochronę środowiska na terenie Powiatu Ełckiego.

Na początku zaczęło się niewinnie, przede wszystkim organizowane były zajęcia dla dzieci. Po wielu latach myślenia, planowania i realizowania coraz to poważniejszych projektów, w które wkładaliśmy całe swoje serce, doszliśmy do miejsca, w którym zawsze chcieliśmy być.

Obecnie realizujemy działania przy współpracy z organizacjami pozarządowymi i społecznościami lokalnymi: Ełckim Stowarzyszeniem Ekologicznym, Klubem Miłośników Ptaków i Nieformalnym Towarzystwem Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej.

Zasięg naszych działań wybiega obecnie daleko poza granice Powiatu, a rocznie oferujemy około 150 rozmaitych działań: zajęcia dydaktyczne dla dzieci, młodzieży szkolnej; rajdy rowerowe, spływy kajakowe, marsze Nordic Walking, wędrówki piesze po bezdrożach.. o zasięgu lokalnym jak i regionalnym, oraz relacje z podróży. spacery, wyjazdy terenowe, prezentacje tematyczne oraz obozy obrączkowania ptaków.

Nie spoczniemy na laurach, dalej będziemy wychodzić do Was z czymś nowym, innowacyjnym. Ekologią i turystyką należy się bawić i mamy nadzieję, że My to robimy.

www.cee.elk.pl

Powiązane