Nominowani i Kategoria Ekożywność

Brak zgłoszeń w tej kategorii

Zgłoś swoją firmę lub produkt

AgrexEco

AgrexEco

Nazwa green efficiency® opracowana przez firmę Komptech odnosi się do programu innowacji, które obniżają koszty zużycia energii i zwiększają wydajność maszyn oraz wykorzystują najnowsze techniki doczyszczania spalin.

Allbag

Allbag

Allbag jest producentem, importerem i dystrybutorem toreb reklamowych. Firma może się poszczycić dwoma zakładami produkcyjnymi połączonymi z pracowniami drukarskimi.

Animex

Animex

Animex jest jedną z czołowych firm sektora mięsnego w Polsce. Jest producentem, jak również eksporterem swoich wyrobów. W ramach wdrożonego systemu ISO 14001 w zakładach firmy, realizowane są metody wdrażania efektywnych systemów zarządzania środowiskowego.

AVEBIO

AVEBIO

AVEBIO to wysokiej jakości kosmetyki naturalne oparte na oryginalnych formułach i składnikach znanych od tysiącleci.

Bottega del Disegno

Bottega del Disegno

Bottega del Disegno zajmuje się realizacją ambitnych, indywidualnych projektów architektonicznych, głównie związanych z dekoratorstwem wnętrz.

Bottega del Disegno WOODEN DIAMONDS

Bottega del Disegno WOODEN DIAMONDS

Bottega del Disegno zajmuje się realizacją ambitnych, indywidualnych projektów architektonicznych, głównie związanych z dekoratorstwem wnętrz. Dzięki prawie dwudziestoletniemu doświadczeniu naszego głównego projektanta w dekoratorstwie i we wzornictwie, jego pasji tworzenia, wszystkie produkty marki Bottega del Disegno są gwarantem najwyższej jakości, prestiżu i niepowtarzalności. Dodatkowo cechuje je unikatowy designerski wygląd oraz trwałość.

BRT TECHNIK

BRT TECHNIK

Produkty oraz usługi, jakie Państwu proponujemy, to nasza odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku w zakresie ochrony stanowiska pracy i środowiska naturalnego przed zanieczyszczeniami.

Canon

Canon

Działalność firmy Canon opiera się na japońskim modelu filozofii korporacyjnej Kyosei, co można przetłumaczyć jako „wspólne życie i praca dla wspólnego dobra”. Oznacza to, że bierzemy odpowiedzialność za wyniki naszych działań, szanujemy klientów, społeczności i kraje, w których działamy oraz nasze środowisko naturalne.

Chemat

Chemat

Działania firmy Chemat są odpowiedzią na wzrastające  zapotrzebowanie  rynku spożywczego i  chemicznego w zakresie dostaw urządzeń  oraz usług, które obecnie stanowią ich bazową ofertę.

COMPOSTINO

COMPOSTINO

Kompostowanie organicznego wsadu w instalacjach według systemu COMPOSTINO stwarza odpowiednie warunki dla optymalnego prowadzenia procesu dojrzewania zarówno dla materiału positowego, jak również materiału pozyskiwanego poprzez selektywną zbiórkę organicznej biofrakcji wraz z materiałem strukturalnym.

DB Schenker Logistics

DB Schenker Logistics

W DB Schenker Logistics od wielu lat strategia zrównoważonego rozwoju jest ściśle zintegrowana ze strategią biznesową. Jednym z jej filarów jest ochrona środowiska oraz redukcja emisji CO2.

ECO-PALNIK

ECO-PALNIK

W firmie Eco-palnik zajmujemy się produkcją palników pelletowych do kotłów centralnego ogrzewania oraz procesów technologicznych. W ofercie mamy się urządzenia o szerokim zakresie mocy nominalnej od 16 kW do 1MW. Systematycznie powiększamy gamę produktów o nowe konstrukcje, innowacyjne rozwiązania i większe moce urządzeń, nawet do 4 MW. Mamy wiele opatentowanych wynalazków oraz wzorów użytkowych, które zapewniają dużą konkurencyjność naszych produktów na rynku międzynarodowym. Zdobywamy corocznie wyróżnienia branżowe, w tym nagrody Targów Poleko.

EcoCar S.A.

EcoCar S.A.

EcoCar S.A. znajduje się dziś w awangardzie firm taxi, które problem ochrony środowiska naturalnego traktują z najwyższą powagą.Firma dysponuje własną, jednakowo oznakowaną i ekologiczną flotą samochodów. Wszystkie auta spełniają restrykcyjne normy emisji spalin i mają nie więcej niż 2 lata. Większość floty stanowią hybrydowe Toyoty Auris.

Eko-Inspiracja 2014 – Miasto zrównoważonego rozwoju Częstochowa

Eko-Inspiracja 2014 – Miasto zrównoważonego rozwoju Częstochowa

  „Miasto Częstochowa jest samorządem bardzo aktywnym w obszarze kształtowania i wdrażania zrównoważonej gospodarki energetycznej. W strukturach Urzędu Miasta pracują fachowcy, którzy umieją korzystać z praw i obowiązków, jakie daje funkcjonujący stan prawny. Wartością dodaną jest również konstruktywna współpraca z wszystkimi instytucjami i przedsiębiorstwami działającymi na rynku energii. Realizowane działania i podejmowane inicjatywy czynią z samorządu częstochowskiego lidera w efektywnym wykorzystaniu energii oraz ograniczeniu emisji gazów do atmosfery.”

EKOstudent

EKOstudent

EKOstudent to największy warszawski projekt studencki propagujący ekologię i zdrowy tryb życia w Warszawie. W dniach 20-24 kwietnia 2015 roku w murach Szkoły Głównej Handlowej odbyła się już IX edycja projektu. Każdej wiosny organizatorzy projektu próbują przekonać swoich kolegów i koleżanki do zdrowego stylu życia opierającego się na sporcie, racjonalnym odżywianiu oraz naturalnej pielęgnacji ciała.

Energy Invest Group

Energy Invest Group

Energy Invest Group jest nowoczesną firmą łączącą doświadczenia instytucji finansowych i firm technologicznych. Jednym z kluczowych elementów misji Energy Invest Group jest ekologia oraz propagowanie idei inwestowania w energetykę wiatrową.

Farmona

Farmona

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona powstało w 1997 roku w Krakowie, filozofia Firmy łączy najnowsze zdobycze kosmetologii oraz odżywczą moc naturalnych składników roślinnych. Produkty szybko zdobyły uznanie konsumentów ceniących innowacyjność, wysoką jakość i skuteczność kosmetyków naturalnych.

FreeVolt

FreeVolt

FreeVolt™ Sp. z o.o. dąży do tego, by być niekwestionowanym liderem w branży „energii przyjaznej środowisku". Jako przodująca firma w branży OZE w Polsce, a niebawem również na świecie, FreeVolt™ podejmuje działania mające na celu ulepszanie oferowanych usług, tak by produkty trafiające do Klienta cechowały się innowacyjnością i wysoką jakością, połączonymi z konkurencyjną ceną. Do sztandarowego produktu należy wymienić elektrownie słoneczne oparte na najwyższej jakości komponentach. FreeVolt™ ma również w ofercie szeroką gamę produktów z dziedziny solarnego i hybrydowego oświetlenia ulicznego.

Fundacja Poszanowania Energii

Fundacja Poszanowania Energii

Fundacja Poszanowania Energii od 23 lat działa w celu promowania odnawialnych źródeł energii i wdrażania rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej. Wszystkie prowadzone przez nią działania przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

G.P.Chem.

G.P.Chem.

G.P.Chem. poprzez swoje działania w zakresie wprowadzania nowoczesnych technologii oczyszczania i uszlachetniania biogazu ogranicza emisję niepożądanych substancji do atmosfery. Dla wspólnego dobra i środowiska rozwijamy współpracę nauki z biznesem.

GMINA WIELEŃ

GMINA WIELEŃ

Samorząd lokalny miasta i gminy Wieleń od kilku lat konsekwentnie realizuje działania związane z uregulowaniem gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy. Inwestycje realizowane w tym zakresie przynoszą korzyści społeczno-ekonomiczne i przyczyniają się tym samym do ochrony środowiska naturalnego.

Green Park Conference Centre

Green Park Conference Centre

Green Park Conference Centre, położony w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim, to prestiżowy ośrodek kształcenia kadr dla biznesu i idealne miejsce blisko Warszawy na indywidualny wypoczynek

Nominowani i Poprzednie edycje

3M
LPP
Ursus
Bioveri
Carrefour
Barlinek
Energa
BioPlanet
Clovin
Ecolore
Barwy Zdrowia
Symbio
Activ Fabryka Mebli
Deko Eko
KZŁ Bydgoszcz
EkoHerba
EkoBazar
BioConcept
Sądecki BARTNIK
Eko Inżynier Koło Naukowe
Meble Nizio
Klupś Meble
Gmina Rędziny
EkoFilm
Lipówka Kopalnia Przywrócona Naturze
Calio nawóz
MebloWosk
Meblik
Nanaf Organic
FOWE
Noxan
BioSensual
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania
Lekka Kuchnia Roślinna
Eko-Piekarnia Wydminy
Femi Kosmetyki
Grovia
WeAreSo
Deante
Mumla
EkoStudent
Hemplution
Grzała
Katedra Technologii i Analizy Instrumentalnej
EkoPotencjał
Limeko
Ranczo Mustafa
Łabędziewo Agroturystyka
Scandic Gdańsk
EkoŁukta
SiejeJe
Narvil
Lawendowa Osada
Fundacja Ekologiczna Silesia
ManorHouse SPA
Hotel Magellan
RolMięs
Wasąg
EcoBlik
Kubara
Recykling Rejs
BioFood
SoFruPak
Eterno
Kamionna
Zgłoś swoją firmę lub produkt