Poprzednie edycje

Kategoria - Produkt
AgrexEco

AgrexEco

Nazwa green efficiency® opracowana przez firmę Komptech odnosi się do programu innowacji, które obniżają koszty zużycia energii i zwiększają wydajność maszyn oraz wykorzystują najnowsze techniki doczyszczania spalin.

Kategoria - Firma
Allbag

Allbag

Allbag jest producentem, importerem i dystrybutorem toreb reklamowych. Firma może się poszczycić dwoma zakładami produkcyjnymi połączonymi z pracowniami drukarskimi.

Kategoria - Firma
Animex

Animex

Animex jest jedną z czołowych firm sektora mięsnego w Polsce. Jest producentem, jak również eksporterem swoich wyrobów. W ramach wdrożonego systemu ISO 14001 w zakładach firmy, realizowane są metody wdrażania efektywnych systemów zarządzania środowiskowego.

Kategoria - Produkt
Bottega del Disegno WOODEN DIAMONDS

Bottega del Disegno WOODEN DIAMONDS

Bottega del Disegno zajmuje się realizacją ambitnych, indywidualnych projektów architektonicznych, głównie związanych z dekoratorstwem wnętrz. Dzięki prawie dwudziestoletniemu doświadczeniu naszego głównego projektanta w dekoratorstwie i we wzornictwie, jego pasji tworzenia, wszystkie produkty marki Bottega del Disegno są gwarantem najwyższej jakości, prestiżu i niepowtarzalności. Dodatkowo cechuje je unikatowy designerski wygląd oraz trwałość.

Kategoria - Firma
BRT TECHNIK

BRT TECHNIK

Produkty oraz usługi, jakie Państwu proponujemy, to nasza odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku w zakresie ochrony stanowiska pracy i środowiska naturalnego przed zanieczyszczeniami.

Kategoria - Firma
Canon

Canon

Działalność firmy Canon opiera się na japońskim modelu filozofii korporacyjnej Kyosei, co można przetłumaczyć jako „wspólne życie i praca dla wspólnego dobra”. Oznacza to, że bierzemy odpowiedzialność za wyniki naszych działań, szanujemy klientów, społeczności i kraje, w których działamy oraz nasze środowisko naturalne.

Kategoria - Firma
Chemat

Chemat

Działania firmy Chemat są odpowiedzią na wzrastające  zapotrzebowanie  rynku spożywczego i  chemicznego w zakresie dostaw urządzeń  oraz usług, które obecnie stanowią ich bazową ofertę.

Kategoria - Produkt
COMPOSTINO

COMPOSTINO

Kompostowanie organicznego wsadu w instalacjach według systemu COMPOSTINO stwarza odpowiednie warunki dla optymalnego prowadzenia procesu dojrzewania zarówno dla materiału positowego, jak również materiału pozyskiwanego poprzez selektywną zbiórkę organicznej biofrakcji wraz z materiałem strukturalnym.

Kategoria - Produkt
ECO-PALNIK

ECO-PALNIK

W firmie Eco-palnik zajmujemy się produkcją palników pelletowych do kotłów centralnego ogrzewania oraz procesów technologicznych. W ofercie mamy się urządzenia o szerokim zakresie mocy nominalnej od 16 kW do 1MW. Systematycznie powiększamy gamę produktów o nowe konstrukcje, innowacyjne rozwiązania i większe moce urządzeń, nawet do 4 MW. Mamy wiele opatentowanych wynalazków oraz wzorów użytkowych, które zapewniają dużą konkurencyjność naszych produktów na rynku międzynarodowym. Zdobywamy corocznie wyróżnienia branżowe, w tym nagrody Targów Poleko.

Kategoria - Firma
EcoCar S.A.

EcoCar S.A.

EcoCar S.A. znajduje się dziś w awangardzie firm taxi, które problem ochrony środowiska naturalnego traktują z najwyższą powagą.Firma dysponuje własną, jednakowo oznakowaną i ekologiczną flotą samochodów. Wszystkie auta spełniają restrykcyjne normy emisji spalin i mają nie więcej niż 2 lata. Większość floty stanowią hybrydowe Toyoty Auris.

Kategoria - Zróżnoważony Rozwój
Eko-Inspiracja 2014 – Miasto zrównoważonego rozwoju Częstochowa

Eko-Inspiracja 2014 – Miasto zrównoważonego rozwoju Częstochowa

  „Miasto Częstochowa jest samorządem bardzo aktywnym w obszarze kształtowania i wdrażania zrównoważonej gospodarki energetycznej. W strukturach Urzędu Miasta pracują fachowcy, którzy umieją korzystać z praw i obowiązków, jakie daje funkcjonujący stan prawny. Wartością dodaną jest również konstruktywna współpraca z wszystkimi instytucjami i przedsiębiorstwami działającymi na rynku energii. Realizowane działania i podejmowane inicjatywy czynią z samorządu częstochowskiego lidera w efektywnym wykorzystaniu energii oraz ograniczeniu emisji gazów do atmosfery.”

Kategoria - Partnerstwo
EKOstudent

EKOstudent

EKOstudent to największy warszawski projekt studencki propagujący ekologię i zdrowy tryb życia w Warszawie. W dniach 20-24 kwietnia 2015 roku w murach Szkoły Głównej Handlowej odbyła się już IX edycja projektu. Każdej wiosny organizatorzy projektu próbują przekonać swoich kolegów i koleżanki do zdrowego stylu życia opierającego się na sporcie, racjonalnym odżywianiu oraz naturalnej pielęgnacji ciała.

Kategoria - Firma
Energy Invest Group

Energy Invest Group

Energy Invest Group jest nowoczesną firmą łączącą doświadczenia instytucji finansowych i firm technologicznych. Jednym z kluczowych elementów misji Energy Invest Group jest ekologia oraz propagowanie idei inwestowania w energetykę wiatrową.

Kategoria - Firma
Farmona

Farmona

Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona powstało w 1997 roku w Krakowie, filozofia Firmy łączy najnowsze zdobycze kosmetologii oraz odżywczą moc naturalnych składników roślinnych. Produkty szybko zdobyły uznanie konsumentów ceniących innowacyjność, wysoką jakość i skuteczność kosmetyków naturalnych.

Kategoria - Produkt
FreeVolt

FreeVolt

FreeVolt™ Sp. z o.o. dąży do tego, by być niekwestionowanym liderem w branży „energii przyjaznej środowisku". Jako przodująca firma w branży OZE w Polsce, a niebawem również na świecie, FreeVolt™ podejmuje działania mające na celu ulepszanie oferowanych usług, tak by produkty trafiające do Klienta cechowały się innowacyjnością i wysoką jakością, połączonymi z konkurencyjną ceną. Do sztandarowego produktu należy wymienić elektrownie słoneczne oparte na najwyższej jakości komponentach. FreeVolt™ ma również w ofercie szeroką gamę produktów z dziedziny solarnego i hybrydowego oświetlenia ulicznego.

Kategoria - Partnerstwo
Fundacja Poszanowania Energii

Fundacja Poszanowania Energii

Fundacja Poszanowania Energii od 23 lat działa w celu promowania odnawialnych źródeł energii i wdrażania rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej. Wszystkie prowadzone przez nią działania przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Kategoria - Firma
G.P.Chem.

G.P.Chem.

G.P.Chem. poprzez swoje działania w zakresie wprowadzania nowoczesnych technologii oczyszczania i uszlachetniania biogazu ogranicza emisję niepożądanych substancji do atmosfery. Dla wspólnego dobra i środowiska rozwijamy współpracę nauki z biznesem.

Kategoria - Zróżnoważony Rozwój
GMINA WIELEŃ

GMINA WIELEŃ

Samorząd lokalny miasta i gminy Wieleń od kilku lat konsekwentnie realizuje działania związane z uregulowaniem gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy. Inwestycje realizowane w tym zakresie przynoszą korzyści społeczno-ekonomiczne i przyczyniają się tym samym do ochrony środowiska naturalnego.