Zakwasownia dla życia… zdrowia, smaku, dla przyjemności

Zakwasownia dla życia… zdrowia, smaku, dla przyjemności

Zakwasownia to rodzinna manufaktura, produkująca od 2017 roku zdrową i ekologiczną żywność. Często podkreślamy, że powstała z potrzeby zdrowia, którego w pewnym momencie rzeczywiście zabrakło.

Potrzeba pomogła odkryć pasję. W obliczu złośliwego nowotworu, zaczęliśmy szukać naturalnych metod wspierania organizmu dotkniętego chorobą. I tak, z entuzjazmem i radością, nastawialiśmy w domowej kuchni zakwas z buraków, przygotowany według rodzinnego przepisu.

Jednocześnie poszerzaliśmy naszą wiedzę o genialnych właściwościach żywności fermentowanej, przepełnionej substancjami odżywczymi. Stąd kolejny krok w rozwoju naszej hobbystycznej manufaktury — przygotowywanie różnorodnych kiszonek. Częstowaliśmy nimi naszą rodzinę oraz przyjaciół, a po kilku miesiącach zaczęliśmy tymi dobrami dzielić się szerzej, tworząc dla siebie oraz naszej rodziny wymarzone miejsce pracy – Zakwasownię. Nasze hobby zamieniliśmy w pracę, gdyż życie pokazało nam, jak mało ważne są wartości zewnętrzne w obliczu choroby i jak bardzo potrzebujemy spójności swojej osobowości z wykonywanym zawodem. Cieszymy się, że możemy prowadzić działalność gospodarczą mającą na celu pożytek społeczny; nie stojącą w sprzeczności z dbałością o środowisko.

Dziś projekt Zakwasownia obejmuje produkcję zakwasów, kiszonek i dań wegańskich oraz prowadzenie wegańskiego bistro połączonego ze sklepem stacjonarnym. Poza tym wspieramy wiedzą i doświadczeniem wielu naszych klientów, nie tylko zmagających się z chorobą, ale także pragnących zmiany stylu życia i żywienia dzieci, gdyż wybory żywieniowe, jakich codziennie dokonujemy, to jedno z największych wyzwań naszej cywilizacji. Służymy Wam wiedzą i doświadczeniem, ponieważ wtedy tylko czerpiemy radość z pracy, gdy wokół nas widzimy jej wymierny sens.

Co znajdziemy w ofercie Zakwasowni:

  • roślinne dania obiadowe w słoikach
  • zakwasy z buraków i innych warzyw
  • kimchi
  • kombuchę
  • kiszonki
  • prozdrowotne shoty
  • dania dietetyczne (post według dr Ewy Dąbrowskiej)

Zakwasownia posiada certyfikację V-Label oraz certyfikację Instytutu Promocji Zdrowia dr Ewy Dąbrowskiej.

W godzinach otwarcia można porozmawiać na miejscu z doradcami, którzy podzielą się wiedzą na temat oferowanych przez manufakturę produktów i ich prozdrowotnych właściwości.

www.zakwasownia.pl

Powiązane