Żywiec - Zdrój S.A.

Żywiec - Zdrój S.A.

Żywiec — Zdrój S.A. to lider rynku wody butelkowanej oraz największy producent napojów bezalkoholowych 1. Powstała w 1992 roku na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego firma, zatrudnia dziś ponad 600 pracowników i posiada najbardziej rozpoznawalną markę wody niegazowanej w kraju.

W ramach misji, zgodnie z którą Żywiec Zdrój zachęca ludzi, by pili zdrowiej będąc po stronie natury, promuje odpowiednie nawodnienie i minimalizuje swój wpływ na środowisko. Spółka aktywnie działa na rzecz zasobów wodnych, podniesienia poziomu zbiórki i recyklingu opakowań w Polsce, redukcji śladu węglowego, a także wsparcia lokalnych społeczności nie tylko w dostępie do wody pitnej ale również w promocji regionalnych zwyczajów, tradycji i kultury. W 2020 roku firma Żywiec Zdrój zrealizowała bezprecedensowe zobowiązanie, że zapewni zbiórkę i przekaże do recyklingu taką samą ilość plastiku, jaką wprowadziła na rynek !

Jednocześnie, działa na rzecz realnej zmiany w zakresie zarządzania opakowaniami po napojach poprzez wprowadzenie systemu depozytowego w Polsce. Żywiec Zdrój jest częścią grupy spółek DANONE — producenta żywności dopasowanej do potrzeb odbiorców na każdym etapie życia.

Poznaj grupę spółek DANONE, odwiedzając nową stronę internetową www.danone.pl.

Powiązane