Nominowani i Kategoria Edukacja strona 2

Clariter

Clariter

Clariter stworzył rewolucyjny proces recyklingu chemicznego (upcyklingu), który na szeroką skalę stanowi rozwiązanie globalnego problemu odpadów z tworzyw sztucznych. Firma wykorzystuje odpady plastikowe, których nikt nie chce, by przetwarzać je w produkty, których potrzebują wszyscy.

COMPOSTINO

COMPOSTINO

Kompostowanie organicznego wsadu w instalacjach według systemu COMPOSTINO stwarza odpowiednie warunki dla optymalnego prowadzenia procesu dojrzewania zarówno dla materiału positowego, jak również materiału pozyskiwanego poprzez selektywną zbiórkę organicznej biofrakcji wraz z materiałem strukturalnym.

dalkia wastenergy

dalkia wastenergy

Dalkia Wastenergy, specjalista energetycznego i materiałowego przekształcania odpadów. Należy do liderów w Europie w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego.

DB Schenker Logistics

DB Schenker Logistics

W DB Schenker Logistics od wielu lat strategia zrównoważonego rozwoju jest ściśle zintegrowana ze strategią biznesową. Jednym z jej filarów jest ochrona środowiska oraz redukcja emisji CO2.

ECO-PALNIK

ECO-PALNIK

W firmie Eco-palnik zajmujemy się produkcją palników pelletowych do kotłów centralnego ogrzewania oraz procesów technologicznych. W ofercie mamy się urządzenia o szerokim zakresie mocy nominalnej od 16 kW do 1MW. Systematycznie powiększamy gamę produktów o nowe konstrukcje, innowacyjne rozwiązania i większe moce urządzeń, nawet do 4 MW. Mamy wiele opatentowanych wynalazków oraz wzorów użytkowych, które zapewniają dużą konkurencyjność naszych produktów na rynku międzynarodowym. Zdobywamy corocznie wyróżnienia branżowe, w tym nagrody Targów Poleko.

EcoCar S.A.

EcoCar S.A.

EcoCar S.A. znajduje się dziś w awangardzie firm taxi, które problem ochrony środowiska naturalnego traktują z najwyższą powagą.Firma dysponuje własną, jednakowo oznakowaną i ekologiczną flotą samochodów. Wszystkie auta spełniają restrykcyjne normy emisji spalin i mają nie więcej niż 2 lata. Większość floty stanowią hybrydowe Toyoty Auris.

Eko-Inspiracja 2014 – Miasto zrównoważonego rozwoju Częstochowa

Eko-Inspiracja 2014 – Miasto zrównoważonego rozwoju Częstochowa

  „Miasto Częstochowa jest samorządem bardzo aktywnym w obszarze kształtowania i wdrażania zrównoważonej gospodarki energetycznej. W strukturach Urzędu Miasta pracują fachowcy, którzy umieją korzystać z praw i obowiązków, jakie daje funkcjonujący stan prawny. Wartością dodaną jest również konstruktywna współpraca z wszystkimi instytucjami i przedsiębiorstwami działającymi na rynku energii. Realizowane działania i podejmowane inicjatywy czynią z samorządu częstochowskiego lidera w efektywnym wykorzystaniu energii oraz ograniczeniu emisji gazów do atmosfery.”

Nominowani i Poprzednie edycje

3M
LPP
Ursus
Bioveri
Carrefour
Barlinek
Energa
BioPlanet
Clovin
Ecolore
Barwy Zdrowia
Symbio
Activ Fabryka Mebli
Deko Eko
KZŁ Bydgoszcz
EkoHerba
EkoBazar
BioConcept
Sądecki BARTNIK
Eko Inżynier Koło Naukowe
Meble Nizio
Klupś Meble
Gmina Rędziny
EkoFilm
Lipówka Kopalnia Przywrócona Naturze
Calio nawóz
MebloWosk
Meblik
Nanaf Organic
FOWE
Noxan
BioSensual
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania
Lekka Kuchnia Roślinna
Eko-Piekarnia Wydminy
Femi Kosmetyki
Grovia
WeAreSo
Deante
Mumla
EkoStudent
Hemplution
Grzała
Katedra Technologii i Analizy Instrumentalnej
EkoPotencjał
Limeko
Ranczo Mustafa
Łabędziewo Agroturystyka
Scandic Gdańsk
EkoŁukta
SiejeJe
Narvil
Lawendowa Osada
Fundacja Ekologiczna Silesia
ManorHouse SPA
Hotel Magellan
RolMięs
Wasąg
EcoBlik
Kubara
Recykling Rejs
BioFood
SoFruPak
Eterno
Kamionna
Zgłoś swoją firmę lub produkt