Nominowani i Ekologicznie odpowiedzialni strona 3

Brak zgłoszeń w tej kategorii

Zgłoś swoją firmę lub produkt

  

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE EKOBIZNES

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE EKOBIZNES

Studenckie Koło Naukowe EKOBIZNES w swoich szeregach zrzesza studentów Uniwersytetu Łódzkiego, których pasją jest realizacja projektów popularyzujących ochronę środowiska w gospodarce oraz codziennym życiu każdego człowieka. Kreatywność, ambicja, profesjonalizm, dążenie do doskonalenia swoich umiejętności oraz chęć do realizacji innowacyjnych projektów to cechy, które stanowią domenę naszej działalności, a połączone z gruntowną wiedzą ekonomiczną poszerzoną o aspekty zrównoważonego rozwoju pozwalają nam budować jak najlepsze relacje z otoczeniem.

STUV

STUV

Desing, wydajność, ekologia, charakteryzują kominki Stûv od momentu ich powstania. Te wyznaczniki kierują obecnie naszymi badaniami i rozwojem: o ile technologia produkcji jest coraz bardziej złożona — gdyż chcemy aby była  zgodna z  wymagającymi normami.

UltraLube

UltraLube

EUltraLube to uniwersalny, ekologiczny preparat smarujący i penetrujący ma setki zastosowań – od przemysłu po gospodarstwa domowe. Zapobiega rdzy i korozji. Posiada doskonałe właściwości konserwujące i izolujące. Nie zawiera silikonu i z powodzeniem zastępuje produkty silikonowe.

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki został założony w 1945 roku i jest jedną z wiodących publicznych instytucji edukacji wyższej w Polsce. W Uniwersytecie podejmowanych jest wiele działań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, m.in. realizowane są liczne projekty naukowe oraz dydaktyczne o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym, jak np. od 2015 roku projekt norweski.

Veolia Energia Poznań

Veolia Energia Poznań

Veolia Energia Poznań jest dostawcą ciepła systemowego dla mieszkańców Poznania i sąsiadujących gmin (Swarzędz, Czerwonak). Dostarcza także ciepło do ponad 30 innych miejscowości w województwie wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim. (łączna długość wszystkich sieci ciepłowniczych to 606 km) Łączna sprzedaż ciepła w roku  2014  to 6 500 TJ. Poznański system ciepłowniczy jest kwalifikowany jako efektywny energetycznie, dzięki produkcji ciepła w kogeneracji oraz wykorzystaniu biomasy jako paliwa.

Veolia Energia Łódź

Veolia Energia Łódź

Veolia Energia Łódź jest jednym z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, którego podstawową działalnością jest wytwarzanie ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji. Veolia inwestuje również w odnawialne źródła energii, prowadzi działania na rzecz racjonalnego korzystania z ciepła, zrównoważonego rozwoju, jest partnerem szeregu inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej, miasta i regionu.

Warszawa

Warszawa

Pompy ciepła, kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne będą coraz powszechniejsze, nie tylko dla „zakręconych na zielono”, ale dla wszystkich chętnych w stolicy. Warszawa uczestniczy w międzynarodowym projekcie „Cities on Power”, którego celem jest promowanie wykorzystania energii odnawialnej na obszarach miejskich. Mają temu służyć narzędzia – ich opracowywanie właśnie dobiega końca — dzięki którym będzie można oszacować koszty i zyski płynące z inwestycji wykorzystujących OZE

WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA ŚRODOWISKIEM W TUCHOLI

WYŻSZA SZKOŁA ZARZĄDZANIA ŚRODOWISKIEM W TUCHOLI

Przy Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi zostało utworzone Centrum Eko-Innowacji. Zadaniem tej jednostki jest komercjalizacja wyników prac badawczych, wynalazków, nowych pomysłów, procesów produkcyjnych i technologii, stanowiących szansę dla wdrożenia zrównoważonych rozwiązań, które pozwolą na efektywniejsze wykorzystanie zasobów naturalnych oraz ograniczenie szkodliwego oddziaływania na środowisko.

„Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!”

„Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!”

Projekt „Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!” stanowi ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną, której zasadniczym celem jest popularyzacja ekoinnowacyjności i uwzględniania aspektów związanych z ochroną środowiska w działalności innowacyjnej, co z założenia powinno sprzyjać zwiększeniu innowacyjności polskiej gospodarki. Głównym wykonawcą projektu jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

„Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!”

„Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!”

Projekt „Jesteś kreatorem? Zostań ekoinnowatorem!” stanowi ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną, której zasadniczym celem jest popularyzacja ekoinnowacyjności i uwzględniania aspektów związanych z ochroną środowiska w działalności innowacyjnej, co z założenia powinno sprzyjać zwiększeniu innowacyjności polskiej gospodarki.

Nominowani i Poprzednie edycje

Arcus
Azoty Puławy
Bank Zachodni WBK Grupa Santander
BOŚ Bank
Businessman.pl
Chep
Deloitte
DPD
EcoCar
EDF
Energy Invest Group
Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Gaz system
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
GreenCross Poland
Grupa Energa
Grupa Kęty
Grupa Renault
Husqvarna
Kyocera
LeasePlan
lotos
Ministerstwo Środowiska
NCBR
NFOŚiGW
Nowy Styl Group
Orlen
PCC Exol
Polpharma
PwC
Raben
Stena
TVP1
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania
Zgłoś swoją firmę lub produkt