Nominowani i Ekologicznie odpowiedzialni

Grupa Renault

Grupa Renault

Grupa Renault Międzynarodowy koncern Renault, produkujący samochody od 1898 roku, sprzedał w 2019 roku blisko 3,8 mln pojazdów w 134 krajach. Grupa zatrudnia obecnie ponad 180 tys. pracowników i posiada 40 zakładów i 12 700 punktów sprzedaży na całym świecie.  

Żywiec - Zdrój S.A.

Żywiec - Zdrój S.A.

Żywiec — Zdrój S.A. to lider rynku wody butelkowanej oraz największy producent napojów bezalkoholowych 1. Powstała w 1992 roku na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego firma, zatrudnia dziś ponad 600 pracowników i posiada najbardziej rozpoznawalną markę wody niegazowanej w kraju.

Clariter

Clariter

Clariter stworzył rewolucyjny proces recyklingu chemicznego (upcyklingu), który na szeroką skalę stanowi rozwiązanie globalnego problemu odpadów z tworzyw sztucznych. Firma wykorzystuje odpady plastikowe, których nikt nie chce, by przetwarzać je w produkty, których potrzebują wszyscy.

dalkia wastenergy

dalkia wastenergy

Dalkia Wastenergy, specjalista energetycznego i materiałowego przekształcania odpadów. Należy do liderów w Europie w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego.

GP-ReCyko

GP-ReCyko

Nowa linia akumulatorów – GP ReCyko doskonale wpisuje się w trend EKO 2.0. (trend oszczędzania).Jest nie tylko wytwarzana z materiałów pochodzących z recyklingu, w oparciu o niskoemisyjną technologię produkcji, ale ponad 94% całego zestawu akumulatorów wraz z opakowaniem podlega odzyskowi

Lavazza

Lavazza

Grupa Lavazza kontynuuje swoje zaangażowanie na rzecz Ziemi realizując projekty ponownego zalesiania w Etiopii i Peru

Kyocera

Kyocera

Polityka proekologiczna firmy KYOCERA wychodzi daleko poza ramy samych urządzeń do zarządzania dokumentami. Firma wspiera projekty proekologiczne i sponsoruje społeczności proekologiczne w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Południowej. Ekologia jest ważną częścią celu, jaki postawiła sobie firma: stać się liderem rynku w zakresie ochrony środowiska.

Procter & Gamble

Procter & Gamble

“21 całorocznych postanowień na rzecz planety”, to kolejna edukacyjna propozycja w ramach zobowiązania firmy Procter & Gamble dotyczącego dwóch tysięcy dwudziestu jeden Dobrych Działań na 2021 rok, ogłoszonego w związku z kampanią “Lead with Love”. 

Formaster Group

Formaster Group

Formaster Group to polski właściciel wiodącej na rynku marki Dafi. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją szerokiej gamy artykułów i urządzeń przeznaczonych do filtracji wody kranowej. Flagowymi produktami są oczywiście dzbanki oraz butelki filtrujące.

  

Nominowani i Poprzednie edycje

Arcus
Azoty Puławy
Bank Zachodni WBK Grupa Santander
BOŚ Bank
Businessman.pl
Chep
Deloitte
DPD
EcoCar
EDF
Energy Invest Group
Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Gaz system
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
GreenCross Poland
Grupa Energa
Grupa Kęty
Grupa Renault
Husqvarna
Kyocera
LeasePlan
lotos
Ministerstwo Środowiska
NCBR
NFOŚiGW
Nowy Styl Group
Orlen
PCC Exol
Polpharma
PwC
Raben
Stena
TVP1
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania
Zgłoś swoją firmę lub produkt