Nominowani i Kategoria Produkt strona 7

ROKAmina K30B

ROKAmina K30B

ROKAmina K30B to wysokiej jakości komponent do produkcji kosmetyków i produktów z grupy Personal Care, należąca do amfoterycznych środków powierzchniowo czynnych. Produkt wykazuje doskonały profil łagodzący skórę, bardzo dobre właściwości spieniające i nadające produktom gotowym odpowiednią lepkość.

Rower elektryczny TRYBEKO

Rower elektryczny TRYBEKO

Misją firmy TRYBEKO jest harmonijny rozwój przestrzeni miejskiej poprzez popularyzację elektrycznych środków transportu. Chcemy żyć inaczej. Czyściej, prościej, ciszej — nawet w mieście. Nie stać w korkach, cieszyć się słońcem i wiatrem we włosach, nie martwić o miejsce do parkowania. Pierwszym krokiem jest rower elektryczny, nieszablonowy, ekologiczny i ekonomiczny!

Skuter elektryczny TRYBEKO

Skuter elektryczny TRYBEKO

Misją firmy TRYBEKO jest harmonijny rozwój przestrzeni miejskiej poprzez popularyzację elektrycznych środków transportu. Chcemy żyć inaczej. Czyściej, prościej, ciszej — nawet w mieście. Nie stać w korkach, cieszyć się słońcem i wiatrem we włosach, nie martwić o miejsce do parkowania. Dobrym krokiem jest skuter elektryczny, nieszablonowy, ekologiczny i ekonomiczny!

SLOGAN

SLOGAN

Marka Slogan eco stretwear jako pierwsza marka w Polsce zaprezentowała klientom tak szeroki asortyment produktów odzieżowych proekologicznych. Jako pierwsza polska marka zastosowaliśmy w swojej kolekcji – kurtkach – poliester pochodzący w 30% z recyklingu, następnie w kolejnym produkcie poliester pochodzący w 69% z recyklingu. Jesteśmy jednym z liderów wśród marek polskich oferujących odzież pro ekologiczną. Ponadto, jako pierwsza polska marka odzieżowa przystąpiliśmy do programu FUR FREE RETAILER.

SLOWROOM

SLOWROOM

Ekologiczna torba na chleb SLOWROOM to doskonały przykład ekologicznego i bardzo funkcjonalnego przedmiotu codziennego użytku. Idealna na zakupy, przechowywania pieczywa, a jednocześnie bardzo estetyczna i dekoracyjna.

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE EKOBIZNES

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE EKOBIZNES

Studenckie Koło Naukowe EKOBIZNES w swoich szeregach zrzesza studentów Uniwersytetu Łódzkiego, których pasją jest realizacja projektów popularyzujących ochronę środowiska w gospodarce oraz codziennym życiu każdego człowieka. Kreatywność, ambicja, profesjonalizm, dążenie do doskonalenia swoich umiejętności oraz chęć do realizacji innowacyjnych projektów to cechy, które stanowią domenę naszej działalności, a połączone z gruntowną wiedzą ekonomiczną poszerzoną o aspekty zrównoważonego rozwoju pozwalają nam budować jak najlepsze relacje z otoczeniem.

STUV

STUV

Desing, wydajność, ekologia, charakteryzują kominki Stûv od momentu ich powstania. Te wyznaczniki kierują obecnie naszymi badaniami i rozwojem: o ile technologia produkcji jest coraz bardziej złożona — gdyż chcemy aby była  zgodna z  wymagającymi normami.

Symbio Polska S.A

Symbio Polska S.A

Symbio Polska S.A. na rynku żywności ekologicznej funkcjonuje od ponad 20 lat. Cenne doświadczenie zdobywane przez lata, zaplecze produkcyjno – technologiczne oraz profesjonalna kadra pracowników pozwala nam szczycić się opinią jednego z największych w Polsce producentów certyfikowanej żywności ekologicznej.

UltraLube

UltraLube

EUltraLube to uniwersalny, ekologiczny preparat smarujący i penetrujący ma setki zastosowań – od przemysłu po gospodarstwa domowe. Zapobiega rdzy i korozji. Posiada doskonałe właściwości konserwujące i izolujące. Nie zawiera silikonu i z powodzeniem zastępuje produkty silikonowe.

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki został założony w 1945 roku i jest jedną z wiodących publicznych instytucji edukacji wyższej w Polsce. W Uniwersytecie podejmowanych jest wiele działań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, m.in. realizowane są liczne projekty naukowe oraz dydaktyczne o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym, jak np. od 2015 roku projekt norweski.

Veolia Energia Poznań

Veolia Energia Poznań

Veolia Energia Poznań jest dostawcą ciepła systemowego dla mieszkańców Poznania i sąsiadujących gmin (Swarzędz, Czerwonak). Dostarcza także ciepło do ponad 30 innych miejscowości w województwie wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim. (łączna długość wszystkich sieci ciepłowniczych to 606 km) Łączna sprzedaż ciepła w roku  2014  to 6 500 TJ. Poznański system ciepłowniczy jest kwalifikowany jako efektywny energetycznie, dzięki produkcji ciepła w kogeneracji oraz wykorzystaniu biomasy jako paliwa.

Veolia Energia Łódź

Veolia Energia Łódź

Veolia Energia Łódź jest jednym z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, którego podstawową działalnością jest wytwarzanie ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji. Veolia inwestuje również w odnawialne źródła energii, prowadzi działania na rzecz racjonalnego korzystania z ciepła, zrównoważonego rozwoju, jest partnerem szeregu inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej, miasta i regionu.

Warszawa

Warszawa

Pompy ciepła, kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne będą coraz powszechniejsze, nie tylko dla „zakręconych na zielono”, ale dla wszystkich chętnych w stolicy. Warszawa uczestniczy w międzynarodowym projekcie „Cities on Power”, którego celem jest promowanie wykorzystania energii odnawialnej na obszarach miejskich. Mają temu służyć narzędzia – ich opracowywanie właśnie dobiega końca — dzięki którym będzie można oszacować koszty i zyski płynące z inwestycji wykorzystujących OZE

Nominowani i Poprzednie edycje

3M
LPP
Ursus
Bioveri
Carrefour
Barlinek
Energa
BioPlanet
Clovin
Ecolore
Barwy Zdrowia
Symbio
Activ Fabryka Mebli
Deko Eko
KZŁ Bydgoszcz
EkoHerba
EkoBazar
BioConcept
Sądecki BARTNIK
Eko Inżynier Koło Naukowe
Meble Nizio
Klupś Meble
Gmina Rędziny
EkoFilm
Lipówka Kopalnia Przywrócona Naturze
Calio nawóz
MebloWosk
Meblik
Nanaf Organic
FOWE
Noxan
BioSensual
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania
Lekka Kuchnia Roślinna
Eko-Piekarnia Wydminy
Femi Kosmetyki
Grovia
WeAreSo
Deante
Mumla
EkoStudent
Hemplution
Grzała
Katedra Technologii i Analizy Instrumentalnej
EkoPotencjał
Limeko
Ranczo Mustafa
Łabędziewo Agroturystyka
Scandic Gdańsk
EkoŁukta
SiejeJe
Narvil
Lawendowa Osada
Fundacja Ekologiczna Silesia
ManorHouse SPA
Hotel Magellan
RolMięs
Wasąg
EcoBlik
Kubara
Recykling Rejs
BioFood
SoFruPak
Eterno
Kamionna
Zgłoś swoją firmę lub produkt